pl | en

Marantz NR1601 – kontynuator smukłej linii amplitunerów AV Marantza

Podejmując decyzję o zakupie amplitunera AV, ważnym czynnikiem wpływającym na nasz wybór jest nie tylko doskonałe brzmienie, ale także estetyka systemu. Dlatego też, dla osób przywiązujących szczególną uwagę do harmonii, pomiędzy wyglądem urządzenia a odczuciami muzycznymi jakie dany system oferuje, firma Marantz stworzyła łatwy w obsłudze i znakomicie wyposażony amplituner AV o wyjątkowo smukłej i delikatnej linii.

Smukła i delikatna linia

Po dużym sukcesie, który odniósł NR1501, firma Marantz zdecydowała się na rozszerzenie linii amplitunerów AV o dodatkowy model – nowy NR1601. Piękna linia jego obudowy oraz niski profil, w harmonijny sposób łączą się z nowoczesną stylistyką dostępnych na rynku płaskich telewizorów. Dodatkowo, NR1601 razem z odtwarzaczem DVD lub Blu-ray Marantza, tworzy elegancki i stylowy zestaw kina domowego, który idealnie wkomponuje się w każdy, współczesny wystrój domu.

Doskonały dźwięk i obraz

NR1601, to nie tylko znakomity wygląd, ale przede wszystkim wielokanałowy dźwięk przestrzenny i fantastyczny obraz. Dzięki wysokiej klasie tego urządzenia z przyjemnością obejrzymy ulubione filmy, czy też posłuchamy swojej ulubionej muzyki.

Amplituner został wyposażony w funkcję Audyssey MultEQ, pozwalającą na kalibrację całego systemu dla obszaru odsłuchu na podstawie analizy danych uzyskiwanych z kilku punktów pomiarowych pomieszczenia. NR1601 obsługuje również najnowsze dekodery dźwięku, takie jak: DTS-HD, Dolby True HD oraz najnowszy Dolby Pro Logic IIz., oraz funkcję poprawy brzmienia Pure Direct, dzięki której sygnał omija wszystkie obwody poza obwodami audio w celu zminimalizowania niepożądanych interferencji. W celu zapewnienia najwyższej jakości audio i wideo, amplituner wyposażony został w 4 wejścia oraz 1 wyjście HDMI 1.4a, oferujące obsługę obrazu 3D, natomiast wszystkie analogowe sygnały wideo konwertowane są do poziomu HDMI, włączając w to konwersję I/P.

Dodatkowe funkcje

Również miłośnicy iPodów i iPhone’ów będą zadowoleni. Podobnie jak jego więksi bracia, NR1601 posiada cyfrowe wejście USB kompatybilne z iPodem/iPhonem, oraz funkcję M-DAX2 (ang. Marantz Dynamic Expander version2), poprawiającą jakość reprodukcji skompresowanego materiału dźwiękowego. Nie musisz także już korzystać z instrukcji obsługi, ponieważ wystarczy postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie amplitunera AV, aby w łatwy i prosty sposób skonfigurować NR1601. Każdy komponent, który kiedykolwiek został stworzony przez firmę Marantz, jest dopracowany w najmniejszych szczegółach po to, aby idealnie dopasować się do stylu życia słuchacza.. Tak jest i tym razem. Ten znakomicie wyposażony, łatwy w obsłudze, elegancki amplituner o smukłej linii, dostarczy CI wielu wspaniałych muzycznych emocji – czyli tego, co dla firmy Marantz liczy się najbardziej. Because music matters.

Cena 2499 zł

Źródło: Audio Klan