pl | en

Rogoz Audio 4SB2N – stolik antywibracyjny

Firma Rogoz Audio wprowadza nowy model stolika ze szczególnym przeznaczeniem pod sprzęt audio, w którego zestawie znajduje się gramofon analogowy. Na całość stolika składają się: stalowy stelaż, blaty oraz metalowe kolce i podkładki. Konstrukcja stelaża strojona jest przez łączenie stali stopowych i wysokowęglowych. Tłumienie odbywa się poprzez wypełnianie nóg balastem. Konieczną precyzję wykonania zapewnia obróbka plazmowa i laserowa. Wykończenie powierzchni stalowych obejmuje wybór kilkuset kolorów RAL oraz kilka faktur powierzchni – połysk, wysoki połysk, mat, półmat, różne struktury.
Wyjątkowo gruby blat wierzchni – 52 mm – został zoptymalizowany dla gramofonów analogowych oraz źródeł cyfrowych. Wykonany jest z kilku sklejek o zróżnicowanej twardości (48 – 78 MPa) sprasowanych i sklejonych pod specjalnym kątem, co pozwoliło uzyskać założoną z góry charakterystykę tłumienia. Blat dolny, również o ponadprzeciętnej grubości 40 mm, wykonany jest z płyty MDF i przeznaczony dla wzmacniaczy. Obie półki pokryte są naturalnym fornirem (na zdjęciu z orzecha amerykańskiego) i wykończone lakierem bezbarwnym.
Wszystkie blaty zostały oparte na regulowanych stożkach antywibracyjnych z talerzykami separującymi. Stożki redukują przenoszenie drgań pomiędzy ramą konstrukcyjną a blatami - dzięki zminimalizowaniu powierzchni styku energia kinetyczna zmieniana jest w energię termiczną (entropia). W taki sam sposób stelaż separowany jest od drgań podłoża generowanych przez kolumny głośnikowe. Poziomowanie odbywa się za pomocą stożków znajdujących się pod blatami oraz w podstawie nóg stelaża. By uchronić podłogę przed uszkodzeniem szpicem stożka, dodano specjalne podkładki.

Cena: 1790 zł

DANE TECHNICZNE
wymiary - 580 X 640 X 490 mm [wys. x szer. x głęb.]
materiał – stal stopowa, stal węglowa, balast, sklejka, MDF, fornir naturalny
waga – 45 kg

Na życzenie klienta możliwa jest zmiana wymiarów.

Źródło: Rogoz Audio