pl | en

Lindy 41401 – interkonekt HDMI 1.4a High Speed z obsługą technologii HEC i 3D.

Brytyjsko-niemiecki producent akcesoriów audio-video Lindy wprowadził na polski rynek nowy interkonekt HDMI 1.4 a oznaczony symbolem 41401. Nowy produkt HDMI od Lindy to jeden z niewielu przewodów na rynku, który przeznaczony jest dla osób dokonujących przemyślanych zakupów z uwzględnieniem przyszłych trendów na rynku audio-video. Dlatego też Lindy 41401 korzysta z najnowocześniejszego standardu HDMI 1.4a w maksymalnie rozszerzonej specyfikacji CAT 2. Wynika to z faktu, że tylko taki wariant specyfikacji zapewnia pełnie możliwości jakie daje nam dziś technologia HDMI.

HDMI 1.4a – 3D, Audio Return Channel, Rozszerzona Obsługa Kolorów

Interkonekt 41401 spełnia wszystkie wymogi HDMI w najnowszym rozszerzeniu 1.4a. Dzięki temu Lindy może zagwarantować pełną zgodność swojego produktu ze standardami 3D, które zarówno dla filmów, telewizji jak i gier ostatecznie zostały zdefiniowane w rozszerzeniu 1.4a z marca 2010. Nowy produkt Lindy zapewnia pełne wsparcie dla rozwiązania Audio Return Channel, które pozwala ograniczyć ilość okablowania audio wychodzącego z telewizora. Lindy wspiera rozszerzoną obsługę profilów kolorów używanych przez aparaty cyfrowe i konsole: sYCC601, Adobe RGB i Adobe YCC601. Pozwala to na znakomite odwzorowanie kolorów w każdej sytuacji.

CAT 2 – pełne wsparcie dla 4K i HEC

Standard rozszerzenia CAT 2 jest gwarancją obsługi ponadstandardowych dziś wymagań urządzeń, które pojawią się na rynku dopiero w przeciągu najbliższych kilku lat. Oznacza to, że Lindy 41401 obsługuje standard wyświetlania obrazu Quad HD (w rozszerzonej rozdzielczości 4096x2160 pikseli) oraz HEC - HDMI Ethernet Channel (łączność sieciowa do 100 megabitów na sekundę). Tym samym Lindy 41401 pozwala na pełne wykorzystanie sieciowych funkcji urządzeń, które używają nowych mediów – streamingu video i audio.

Gwarancja jakości od Lindy

Wykonanie Lindy 41401 stoi na wysokim poziomie – dwa pozłacane 24-karatowym złotem wtyki zamknięte w metalowej obudowie pokrytej chromem, połączone są gęsto ekranowanym przewodnikiem z wysokiej jakości miedzi beztlenowej: PC OFC (Pure Crystal Oxygen-Free Copper) o czystości 99,96 %.

Gwarancja: 10 lat
Cena detaliczna: 69zł

Źródło: Lindy