pl | en

Kable HDMI Panasonic RP-CHES - wysoka prędkość oraz łączność Ethernet

10 czerwca 2010 r. Panasonic poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowych kabli HDMI serii RP-CHES, które są idealnym wyborem do obsługi najnowszych formatów cyfrowej rozrywki takich jak Full HD 3D. Nowe kable łączą najnowszą specyfikację HDMI wersji 1.4 z rozwiązaniami takimi jak zintegrowany kanał Ethernet (HDMI Ethernet Channel), Audio Return Channel (ARC) czy obsługa formatu Full HD 3D w rozdzielczości 4k x 2k. Modele w kolorze czarnym i białym, o długości 1.5, 3.0 oraz 5.0 metrów będą dostępne w ofercie firmy Panasonic od lipca br.

Łączność Ethernet

Możliwość pracy w sieci Ethernet jest jednym z głównych usprawnień w stosunku do specyfikacji HDMI 1.4. HDMI Ethernet Channel (HEC) umożliwi w przyszłości korzystanie z aplikacji opartych na IP, takich jak telewizja szerokopasmowa.
Zintegrowanie HDMI i Ethernet w jednym kablu, umożliwia połączenie internetowe z kompatybilnymi ze standardem HEC urządzeniami takimi jak kamery cyfrowe czy przyszłe konsole do gier. W przyszłości pozwoli to również dystrybucję treści multimedialnych między urządzeniami poprzez domową sieć kompatybilną z HEC. Omawiana łączność może być realizowana tylko za pomocą kabli HDMI z Ethernet, czego nie mogą zaoferować konwencjonalne kable HDMI. Niemniej kable HDMI z Ethernet są całkowicie zgodne z poprzednim standardem i mogą być stosowane do wszystkich obecnych na rynku sprzętów z HDMI.

Wysoka prędkość

Z biegiem czasu dostępne będą coraz bardziej zaawansowane cyfrowe formaty obrazu i dźwięku takie jak format Full HD 3D (w rozdzielczości 4k x 2k) czy Deep Colors. Będą one wymagały ekstremalnie wysokiej prędkości transferu, którą zaoferować mogą nowe kable Panasonic serii RP-CHES. Wszystkie kable HDMI firmy Panasonic są certyfikowane w kategorii High Speed określonej przez HDMI Licensing, LLC i zapewniając prędkość transferu danych przeszło 10.2Gbps. Seria nowych kabli RP-CHES zyskała również lepszą charakterystykę redukcji szumów. Jako wiodący innowator domowego sprzętu cyfrowego, Panasonic zwrócił uwagę, że minimalizacja zakłóceń transferu jest bardzo ważnym aspektem przy tworzeniu kabli HDMI, podobnie jak prędkość transmisji danych. Dla innowacyjnych urządzeń cyfrowych, takich jak telewizory i odtwarzacze Blu-ray Full HD 3D (4k x 2k), nawet mała emisja szumu w kablu może zakłócić jakość obrazu i dźwięku za sprawą ingerencji w wysoce zintegrowany układ.
W porównaniu do konwencjonalnego trójwarstwowego kabla HDMI, RP-CHES został wyposażony w odlewane z cynku złącze, które doskonale pokrywa końcówki kabli redukując szumy do 14dB z poziomu standardu FCC.
Dzięki nowym kablom RP-CHES, można cieszyć się z idealnie odwzorowanego obrazu i dźwięku z najnowszych formatów bez zakłóceń. Jest to prawdziwy kabel rozrywki przyszłości, w tym Full HD 3D.

Krótki rozmiar wtyczki pozwala na zminimalizowanie miejsca potrzebnego do podłączenia urządzeń. Jej pozłacane, odporne na korozję złącza, zapewniają optymalne połączenia przy maksymalnym transferze sygnału.

Jako producent rozwiązań do cyfrowej rozrywki domowej, Panasonic pragnie nadal oferować kompleksowe rozwiązania od sprzętu po kable łączące je wszystkie.

Źródło: Panasonic Polska