pl | en

B&W Bowers&Wilkins Zeppelin Mini

Droga do sukcesu - Zeppelin Mini zdobywcą 5 gwiazdek w teście prestiżowego brytyjskiego magazynu „WHAT Hi-Fi”.

Zeppelin zdążył już nas przyzwyczaić do doskonałej jakości i siły brzmienia. Teraz w nowej odsłonie MINI, po raz kolejny Zeppelin pokazał, na co go stać.

Trzeba przyznać, że nie ma wielu głośników do iPoda, które potrafią utrzymać się w tej samej lidze, co ten unikalny, „utalentowany dźwiękowo” system. Wiemy, że mogą pojawić się sceptycy, którzy poddadzą w wątpliwość nasze słowa. Dlatego mówimy to głośno i wyraźnie. Zredukowanie rozmiaru Zeppelina, absolutnie nie wpłynęło na zmianę jakości brzmienia. Zeppelin Mini zachowuje wszystkie znakomite cechy swojego większego brata, między innymi zdumiewający poziom głośności, z którego jest tak znany i za który między innymi został doceniony przez prestiżowy brytyjski magazyn „WHAT Hi-Fi”.

Zeppelin Mini to więcej niż znakomite brzmienie. Należy zwrócić uwagę na przywiązanie do szczegółów w wyborze materiału i sposobie konstrukcji tak charakterystycznym dla produktów B&W. Wszystkie te elementy sprawiają, że Zeppelin Mini jest godnym członkiem rodziny Zeppelinów.

Ten kompaktowy głośnik do iPoda perfekcyjnie prezentuje się w niewielkich przestrzeniach. Swoim ponad czasowym stylem i klasycznym pięknem, idealnie wpasuje się w przestrzeń każdego salonu, sypialni, kuchni czy innego pomieszczenia.

Zeppelin Mini daje możliwość synchronizacji iPoda czy iPhona, z komputerem klasy PC lub MAC, przy pomocy wbudowanego w stację dokującą portu USB. Ta udoskonalona stacja dokującą jest kluczowym elementem, odróżniającym Zeppelina Mini od jego większej wersji. Ominięcie analogowego wyjścia spowodowało, że obsługa iPoda jest teraz jeszcze szybsza i jeszcze prostsza. Zeppelin Mini pozwala zatem na większą elastyczność przy wyborze źródła, z którego chcemy odtwarzać ulubioną muzykę. Wśród wielu zalet charakteryzujących Zeppelina Mini należy również wymienić udoskonaloną konstrukcję stacji dokującej. Całość obraca się o 90 stopni, dzięki czemu dostęp do utworów muzycznych za pomocą menu Cover Flow jest znacznie łatwiejsze. W ten sam sposób możliwe jest także oglądanie plików video.

Funkcje alarmu: alarm, drzemka 
Tryb alarmu: ton, źródło, źródło + ton (źródło: iPod, Radio) 
Wyłącznik czasowy: 1-120 minut 
Obsługiwane typy iPoda: iPod (5 generacja), iPod classic, iPod nano, iPod touch 
Obsługiwane typy iPhone'a: iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS 
Gniazdo podłączeniowe: Stereo L/R 3,5 mm STEREO mini Jack 
Maksymalny sygnał wejścia: wejście analogowe 2,0V 
Tuner FM: Tak 
Pamięć stacji: 5 x FM 
Maksymalna moc wyjściowa: 16W (4Wx2 + 8Wx1 / 6Ω) 1kHz 10% THD) 
System głośnikowy: 4cm głośniki szerokopasmowe x 2, 
5,5cm głośnik basowy z systemem SR-Bass x 1 
Pilot zdalnego sterowania: Tak 
Wymiary (S x W x G): 260mm x 90,3mm x 141mm 
Waga: 1,2 kg 

Źródło: Audio Klan