pl | en

Yamaha MCR-040/MCR-140

Czy zastanawialiście się jaki kolor ma Wasza ulubiona muzyka? Czerwony jak ROCK, niebieski jak JAZZ czy różowy jak POP? A może wolicie aby Wasz muzyczny system pasował do wystroju wnętrza pokoju, w którym stoi. Jeśli tak, odnajdziecie nowy system mini komponentów Yamaha MCR-040 jako idealne urządzenie, nie tylko fantastycznie wygląda, a dostępna paleta kolorów obudowy zachwyca różnorodnością ale również jest to doskonały, niesamowicie i zaskakująco brzmiący system muzyczny. Kompaktowy i wygodny, pozwala odtwarzać muzykę z wielu popularnych źródeł. Posiada odtwarzacz CD, radio FM, wejścia USB i mini jack pozwalające na podłączenie przenośnych urządzeń audio oraz stację dokującą dla iPoda. I wszystko to możesz sprawnie kontrolować za pomocą niewielkiego i poręcznego pilota. Stacja dokująca oraz złącze USB są jednocześnie ładowarkami dla umieszczonych w nich urządzeń i zasilają je zarówno gdy są włączone jak i gdy znajdują się w trybie Standby. Co więcej, MCR-040 wyposażony został w zegar oraz wyłącznik czasowy. Przede wszystkim to piękne urządzenie jest prawdziwym przedstawicielem Yamahy.

Dzięki najnowszym, autorskim technologiom Yamahy tj. YST czy cyfrowe wzmocnienie, dźwięk wydobywający się z tego maleńkiego urządzenia jest naprawdę wyjątkowy i oferuje więcej niż mógłbyś się spodziewać po tak kompaktowym systemie. Advanced Yamaha Active Servo Technology (YST) to technologia, dzięki dźwięk dostarczany z niewielkich, kompaktowych głośników jest tak fantastycznie mocny i czysty. Odtwarzacz CD oraz głośniki ściśle współpracują ze sobą i wykorzystując odwróconą impedancję dostarczają sygnał o niskiej częstotliwości, który następnie jest wzmacniany dzięki precyzyjnie zaprojektowanym obudowom głośnikowym oraz portowi, a następnie oddawany przez MCR-040 jako fantastyczne, głębokie i mocne brzmienie. Efektem tego działania jest dźwięk, który sprawia wrażenie jakby pochodził ze znacznie większych głośników.

Technologia VCCS, dzięki strategicznie rozmieszczonym elementom drewna o określonych kształtach, precyzyjnej pozycji oraz kątach rozwiązuje problem wibracji obudowy głośnikowej. System ten został stworzony i opracowany dzięki długiemu procesowi eksperymentów i sprawia, że utwory muzyczne odtwarzane przez MCR-040 brzmią naprawdę doskonale, zaskakując mocą, czystością i dynamiką.

Model MCR-140 oferuje dodatkowo bezprzewodowa obsługę iPoda i subwoofera
Autorska technologia Yamahy o nazwie AirWired pozwala cieszyć się fantastycznym brzmieniem, utworów pochodzących z Ipod’a, za pomocą bezprzewodowego połączenia. Dodatkowo, MCR-140 pozwala cieszyć się bezprzewodowym basowym brzmieniem dzięki opcji dodania subwoofera za pomocą opcjonalnego Wireless Subwoofer Kit. AirWired - oryginalna, autorska technologia bezprzewodowego połączenia Yamahy pozwala również na użycie iPoda jako pilota zdalnego sterowania, zapewnia nieskompresowaną, bezprzewodową transmisja audio (liniowe PCM) oraz komunikację w czasie rzeczywistym z pełną synchronizacją audio i wideo.

Źródło: Audio Klan