pl | en

Panasonic DMP-BD85 – odtwarzacz Blu-ray

Odtwaracz Blu-Ray Panasonic DMP-BD85 oferuje bezprzewodową łączność, poprzez Wi-Fi, z wybranymi aplikacjami internetowymi oraz, poprzez system DLNA, z treściami z domowego komputera

9 marca 2010 firma Panasonic wprowadziła do sprzedaży w Polsce nowe modele odtwarzaczy DMP-BD85 oraz DMP-BD45. Nowe odtwarzacze charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, zapewniając jednocześnie najwyższa jakość obrazu i dźwięku oraz zaawansowane funkcje sieciowe.

Doskonałe odtwarzanie obrazu i dźwięku, jak również zaawansowane funkcje sieciowe są głównymi zaletami modelu BD85. Został on wyposażony w moduł Wi-Fi, który zapewnia bezprzewodowy dostęp do VIERACAST. Opracowana przez firmę Panasonic aplikacja umożliwia dostęp do wybranych serwisów internetowych takich jak You Tube, Picassa czy Eurosport. DMP-BD-85 został również wyposażony w technologię DLNA, która zapewnia bezprzewodową integrację z domową siecią komputerową. Dzięki temu użytkownik może swobodnie odtwarzać np. materiały video wprost z twardego dysku swojego komputera z poziomu odbiornika telewizyjnego,

Z kolei model Panasonic DMP-BD45 oferuje najważniejsze funkcje, które są potrzebne do rozkoszowania się filmami na nośnikach Blu-ray. Rewelacyjną jakość obrazu w jakości kinowej w odtwarzaczach Blu-Ray Panasonic zapewnia innowacyjny procesor obrazu PHL Reference Chroma Procesor Plus.. Ta opracowana w Panasonic Hollywood Laboratory technologia przetwarzania obrazów dostarcza czystych, tętniących życiem kolorów, które wiernie odwzorowują oryginalny film. Dodatkowo, model BD 85 wyposażono w technologię Adaptive Chroma Upsumpling, która zapewnia wierną reprodukcję kolorów nawet w najmniejszym detalu.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych dekoderów audio (Dolby® TrueHD oraz DTS-HD Master Audio Essential), model DMP-BD85 zapewnia wyjątkowe doznania dźwiękowe okólnego systemu 7.1, które obecnie pozwalają osiągnąć nośniki Blu-ray. Z kolei podstawowy model DMP-BD45 zapewnia dekodowanie w systemie 5.1. Z kolei zaimplementowana technologia HDMI Jitter Purifier odpowiada za czystą reprodukcję niskich tonów. Wszystkie technologie, które zastosowano w nowych modelach odtwarzaczy Blu-ray firmy Panasonic pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału dźwięku, który zapisany jest na Blu-ray w kinowej jakości.

Dostępna w modelu DMP-BD85 funkcja Viera Cast udostępnia użytkownikom możliwość szerokiej gamy serwisów internetowych, jak YuoTube, Picassa czy serwisy pogodowe. Funkcja BD-Live oferuje możliwość rozkoszowania się dodatkowymi materiałami, które dostępne są na nośnikach Blu-ray oraz dodatkowo skorzystania z rozrywki, którą niosą ze sobą gry internetowe.

Co więcej, model DMP-BD85 wyposażono w moduł DLNA ,który umożliwia odtwarzanie plików zgromadzonych na serwerze DLNA komputera osobistego lub nagrywarkach High Definition firmy Panasonic, które posiadają moduł DLNA.

Obydwa modele odtwarzaczy Blu-ray wyposażono nowo-opracowany tryb szybkiego startu, który znacząco skraca czas uruchamiania, zapewniając szybkie ładowanie się filmów.

Nowe modele odtwarzaczy firmy Panasonic są również przyjazne dla środowiska. Przykładowo funkcja Viera Link Eco, która automatycznie przełącza nieużywane urządzenia w tryb oszczędzania energii.

Nowe modele będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych:
DMP-BD45 – 799 zł
DMP-BD85 – 1499 zł

Specyfikacja techniczna

DMP-BD85
1. Kinowa jakość obrazu i dźwięku w salonie
2. Dekodowanie audio w systemie 7.1, wyjście analogowe
3. Bezprzewodowe przesyłanie danych z sieci oraz komputera osobistego

DMP-BD45
1. Kinowa jakość obrazu w salonie
2. Wyjątkowo szybkie włączanie dzięki Trybowi Quick Start
3. Możliwość odtwarzania plików, zgromadzonych na kartach SD

Kinowa jakość obrazu

Procesor PHL Reference Chroma Plus
Jest układem scalonym, który zapewnia technologię przetwarzania obrazu w wysokiej jakowości. Został opracowany przez firmę Panasonic, aby umożliwić przetworzenie każdego piksela sygnału Blu-ray w kierunku pionowym. Pozwala to na osiągnięcie odwzorowania kolorów na poziomie dwukrotnie lepszym od konwencjonalnych rozwiązań.

Precyzyjna technologia sygnałowa 4:4:4 (Adaptive High Precision 4:4:4 w modelu DMP-BD85)
Technologia umożliwia reprodukcję koloru w kierunku poziomym w wysokiej rozdzielczości. Pozwala to na lepszą niż dotąd reprodukcję detali nie tylko w przypadku plików w formacie Full HD 1080p czy 1080i. Model BD45 jest kompatybilny z technologią High Precision 4:4:4.

Technologia P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD)
Technologia P4HD przetwarza przeszło 15 miliardów pikseli na sekundę oraz zapewnia optymalne przetwarzanie dla każdego z nich. Pozwala to na rederowanie progresywne obrazów, aby zapewnić najwyższą ekspresyjność i płynność oraz wyświetlać czyste linie przekątne.

System HDMI Jitter Purifier (w modelu DMP-BD85)
W celu zredukowania do minimum problemu drżenia dźwięku podczas transferu przez kabel HDMI, do odtwarzaczy Blu-ray Panasonic została dodana funkcja HDMI Jitter Purifier. Dzięki niemu każdy odbiornik audio wideo oraz telewizor jest w stanie wykorzystać maksimum sygnału dźwiękowego.

Dekodowanie audio w HD (w modelu DMP-BD 85)
Odtwarzacz Blu-ray jest kompatybilny ze wszystkimi najnowszymi formatami dźwięku systemów okólnych 7.1, które używane są przez standard Blu-ray.

Cyfrowy dźwięk basowy (w modelu DMP-BD85)
Firma Panasonic do lat prowadziła badania nad dźwiękiem tuby próżniowej amplitunerów. Dzięki czemu możliwe stało się wierne symulowanie cech charakterystyczne wzmacniaczy lampowych, jak ciepłe ich brzmienie.

Wysoka klarowność dźwięku (w modelu DMP-BD85)
Kiedy analogowy terminal wideo nie jest używany, prąd przepływający przez analogowy obwód elektryczny może zostać zatrzymany. Eliminuje to negatywny wpływ na sygnały audio i daje większą klarowność dźwięk.
* Funkcja ta jest dostępna jedynie w przypadku używania nośników Blu-ray, DVD, CD oraz SD.

Analogowe wyjście 7.1 (w modelu DMP-BD85)
Analogowy, 7.1-kanałowy sygnał konwertowany przez nowy 192kHz konwerter D/A transmitowany jest w wysokiej jakości. Sygnał ten może emitować odbiornik, który nie obsługuje HDMI.

Prostota użytkowania

Ultra szybkie ładowanie w 0,5 sekundy
W porównaniu z poprzednimi modelami znacznie skrócono czas przejścia z trybu wstrzymania do włączenia. Obecnie rozpoczęcie oglądania filmu może nastąpić w niezwykle krótkim czasie.
* Zestaw telewizyjny musi być włączony. Gotowość w 0,5 sekundy ze stanu wstrzymania (w trybie Quick Start)

Bezprzewodowa kontrola za pośrednictwem Viera Link
Możliwość kontrolowania zestawu audiowizyjnego za pośrednictwem jednego pilota
Kiedy telewizor jest włączony, funkcja Viera Link pozwala na przełączenie w tryb odtwarzania płyt Blu-ray, za pośrednictwem zdalnego sterowania telewizora. Poprzez proste naciśnięcie przycisku Viera Link na pilocie odbiornika telewizyjnego oraz wybór opcji „Odtwarzacz” w ekranie wyboru Viera Link. Menu odtwarzacza Blu-ray wyświetlone zostanie na ekranie, umożliwiając odtwarzanie filmu z płyty.
* Funkcja ta jest dostępna dla produktów Panasonic z funkcjonalnością Viera Link (HDAVI Control 3 lub wyższy)

Funkcje sieciowe

Łączność DLNA (model DMP-BD85)
Przy użyciu technologii DLNA, odtwarzacze Blu-ray Panasonic umożliwiają dostęp do treści multimedialnych, zgromadzonych na komputerze osobistym, wyposażonym w moduł DLNA* lub nagrywarkach HD Diga**. Poprzez skonfigurowanie domowej sieci urządzenia umożliwiają odgrywanie plików AVCHD, WMV, DivX oraz JPEG z komputera oraz AVCHD z nagranych przez sprzęt DIGA programów.
* Wymaga systemu operacyjnego Windows 7
** Funkcja serwera DLNA obecnie dostępna jest w modelach w Niemczech oraz Szwajcarii (DMR-BS850, 750, XS350)

System łączności bezprzewodowej (w modelu DMP-BD85)
Urządzenie umożliwia podłączenie bezprzewodowego adaptera sieci LAN do portu USB. Rozwiązanie to umożliwia odtwarzanie internetowych konwentów bezprzewodowo za pośrednictwem routera LAN. Dzięki antenie wysokiej czułości łączność będzie stabilna, a przy zastosowaniu 1-metrowego kabla USB antena może zostać umiejscowiona w lepszym miejscu.
* Adapter bezprzewodowy LAN jest opcjonalny w modelu DMP-BD65. Do korzystania z tej funkcji konieczne jest posiadanie adaptera bezprzewodowego LAN. Funkcja nie jest kompatybilna z publicznymi sieciami bezprzewodowymi.

Funkcja Viera Cast (model DMP-BD85)
Modele są kompatybilne z funkcją Viera Cast, dzięki czemu pozwalają na korzystanie z serwisów YouTube, Picassa oraz innych serwisów internetowych z poziomu specjalnego ekranu Viera Cast.
* Wygląd ekranu VIERA CAST może ulec zmianie bez powiadomienia.
* Usługi aplikacji oferowanych przez VIERA CAST obsługiwane są przez ich dostawców. Dlatego, Panasonic nie ponosi odpowiedzialności za ciągłość i treści usług.
* Nie wszystkie funkcje serwisów mogą być dostępne.
* Niektóre treści mogą być nieodpowiednie dla części widzów.
* Niektóre treści mogą być dostępne jedynie dla poszczególnych krajów i mogą być prezentowane w poszczególnych językach.
* Wymaga szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Źródło: Panasonic Polska