pl | en

Yamaha TSX-W80 oraz TSX-70

Niewielkie urządzenia Yamahy z serii Desktop Audio System podbiły serca wielu użytkowników iPodów na całym świecie. Z jednej strony urzekają wyglądem, z drugiej zaś oferowana przez nich jakość brzmienia zaskakuje i zdumiewa swoją mocą i czystością. Niezależnie od tego którą z tych cech uznamy za lepiej dopracowaną, w przypadku tych niewielkich systemów można powiedzieć jedno – na stałe weszły już do kanonu współczesnych systemów muzycznych a ich brzmienie jest niezwykłe jak na tak kompaktowe urządzenie. TSX-130 czy 120 wyznaczyły drogę, której kontynuatorami są dwa tegoroczne modele DTS: TSX-W80 oraz TSX-70.

Obydwa są stylowe i dopasowane wzornictwem do współczesnego wystroju wnętrz. W przypadku TSX-70 daje się odczuć wpływ retro, natomiast TSX-W80 zdecydowanie lepiej nadaje się do nowocześnie urządzonych pomieszczeń.
Aby te niewielkie systemy mogły oferować tak znakomite brzmienie Yamaha wyposażyła je w wiele swoich rozwiązań, w tym DSP Music Enhancer i Extender Stereo oraz cyfrową kontrolę tonów.

Zarówno TSX-W80 jak i TSX-70 są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Ergonomiczne i intuicyjne przyciski Touch Smart, elegancki wyświetlacz pozwalają na proste zarządzanie funkcjami. Obydwa systemy oferują różne rodzaje alarmu w tym tryb łączący zwykłe „beep” z wcześniejszym budzeniem za pomocą muzyki z iPoda lub radia.

Różnica występuje w przypadku połączenia systemu z iPodem. W przypadku TSX-70 mamy do dyspozycji wbudowaną stację dokującą, która pozwala obsługiwać najbardziej popularne modele iPodów i Ipponów. TSX-W80 wykorzystuje natomiast bezstratną, unikalną i autorską technologię Yamahy AirWired. TSX-W80 oferuje nie tylko wzmocnienie brzmienia utworów pochodzących z muzycznej biblioteki iPoda ale również zdalne sterowanie głośnością oraz włączaniem i wyłączaniem urządzenia. Sama technologia jest całkowicie bezstratna i nie generuje żadnego opóźnienia w przesyłaniu sygnału dlatego jest również doskonała do odtwarzania dźwięku gier komputerowych oraz filmów.

Źródło: Audio Klan