pl | en

3D bez kabli od Panasonic
Panasonic przedstawia bezprzewodowy zestaw audio SC-ZT2


Firma Panasonic poinformowała o wprowadzeniu swojego pierwszego, bezprzewodowego zestawu audio do kina domowego Full HD 3D. Nowy model SC-ZT2 umożliwia transmisję sygnału Full HD 3D pomiędzy odtwarzaczem Blu-ray a telewizorem, które obsługują format Full HD 3D, bez konieczności połączenia kablami głośnikowymi. Dzięki SC-ZT2 entuzjaści kina domowego, włączając w to posiadaczy systemów 3D, będą mogli pozbyć się kabli i zaaranżować dowolnie ustawienie głośników bez niebezpieczeństw, które niosą ze sobą ułożone na podłodze, nieestetyczne kable.

SC-ZT2 jest kompatybilny z systemem Audio Return Channel (ARC), który umożliwia odbieranie sygnału audio z telewizora za pomocą jednego kabla HDMI. Funkcja ta umożliwia wyświetlanie obrazów 3D w jakości Full HD oraz ułatwia transmisję sygnału dźwiękowego.

Zaawansowana technologia firmy Panasonic pozwala użytkownikom cieszyć się z dźwięku w jakości Dobly TrueHD oraz DTS-HD 7.1-kanałowego systemu dźwięku dookólnego za pośrednictwem jedynie dwóch kolumn. Każda z nich została wyposażona w cztery głosniki wysokotonowe umieszczone pionowo jeden nad drugim. Emitują one dźwięk po płaszczyźnie podłogi, co pozwala na słuchanie go z każdego miejsca w pomieszczeniu. Niezwykle smukła budowa głośników dodatkowo eliminuje niepożądane odbicia dźwięku, dzięki czemu SC-ZT2 dostarcza słuchaczom niezwykle ostrego i wyraźnego brzmienia.


Kolumny posiadają zintegrowane głośniki niskotonowe o średnicy membrany około 5 cali, które dbają o generowanie szerokiej gamy głębokich dźwięków basowych, dotąd dostępnych za pośrednictwem subwoofera. Wykorzystanie emisji dźwięków w kierunku dolnym pozwala na wykorzystanie powierzchni podłogi jako dodatkowego reflektora akustycznego. Umieszczenie głośników niskotonowych w obydwu kolumnach sprawia, że zestaw SC-ZT2 dostarcza słuchaczom bogatych dźwięków basowych z każdej strony systemu.

Elegancki, bezprzewodowy oraz kompaktowy zestaw kina domowego Panasonic SC-ZT2 składa się z dwóch smukłych głośników polowych oraz odbiornika, który odpowiada za komunikację zestawu. Idealnie komponuje się z płaskimi panelami telewizorów oraz odtwarzaczami Blu-ray. Zestaw SC-ZT2 będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2010 roku.


Źródło: Panasonic