pl | en

ODTWARZACZE LINN DS
Krótki przewodnik


Odtwarzacze DS (Digital Stream, ang. cyfrowy strumień) są naszą propozycją dla wymagających słuchaczy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych odtwarzaczy CD/SACD, odczytują on dane nie z płyt, lecz strumieniowo z sieci komputerowej. Wprowadzając pliki do dysków sieciowych (NAS), a następnie odtwarzając je w odtwarzaczu Linn DS możemy uzyskać brzmienie nieporównywalne z żadnym odtwarzaczem CD.

Obecnie w naszej ofercie posiadamy sześć odtwarzaczy strumieniowych na różnych poziomach cenowych. Trzy z nich to tylko źródła: Klimax DS, Akurate DS oraz Majik DS; trzy w zależności od modelu posiadają końcówkę mocy (Sneaky DS) lub kompletny wzmacniacz zintegrowany z wejściami analogowymi lub cyfrowymi: Majik DS-I oraz Sekrti DS-I.
Więcej informacji o produktach Linn DS - link

Dzięki zaawansowanej technice utwory zgrywane z płyt pozbawione są wielu błędów odczytu oraz co najważniejsze nie są one przechowywane w formatach stratnych. Obsługa jest również dużo wygodniejsza, a cała kolekcja muzyczna jest w zasięgu ręki.
Więcej informacji o elementach systemu - link

Jakość reprodukowanej muzyki jest lepsza od tradycyjnych odtwarzaczy, przy zgraniu płyt CD do formatów bezstratnych, co już samo w sobie jest znaczącym osiągnięciem.
Dzięki sprzedaży internetowej przez wiele wytwórni płytowych (w tym bliźniaczą Linn Records) plików w jakości HD osiągamy jakość niespotykaną dotąd na płytach. Unikając błędów związanych z procesem produkcyjnym, kopiowaniem materiału z taśm matek, tłoczni itp. możemy po raz pierwszy od wielu lat ominąć wszystkie wady formatu CD.
Przetworniki D/A w odtwarzaczach Linn DS odpowiadają za natywne przetwarzanie każdego z popularnych standardów zapisu. Możliwy jest odczyt między innymi:
- 44,1 kHz / 16 bitów (CD)
- 88,2 kHz / 24 bity (Studio Master)
- 176 kHz / 24 bity
- 192 kHz / 24 bity
Więcej informacji o zaletach odtwarzania plików - link

Cała Twoja kolekcja muzyczna jest w zasięgu ręki. Wystarczy chwila, aby zagrał ulubiony zespół. Możemy tworzyć nasze własne listy odtwarzania, zapisywać, nawigować płytach wg gatunku, wykonawcy lub nazwy albumu. Nie trzeba nawet wstawać z kanapy, aby odkurzyć trochę bardziej zapomniane płyty z naszej płytoteki. Teraz szukając muzyki, nie znajdziemy już pustego opakowania na półce.

Oprócz wyjątkowej wygody, odtwarzacze DS umożliwiają po raz pierwszy odtwarzanie plików studyjnej jakości w domu. Muzyka nie jest już ograniczona możliwościami płyty kompaktowej. Płyty CD odtwarzane na DS-ach brzmią świetnie, na dodatek za rogiem czekają pliki w wyższej rozdzielczości. Nowe odtwarzacze strumieniowe Linn'a brzmią lepiej niż jakikolwiek odtwarzacz CD. Przyszłość muzyki jest właśnie tutaj.Źródło: Linn Polska