pl | en

Audiofast.pl
WAKACYJNE NOWOŚCI

D’Agostiono Momentum - Wwmacniacz zintegrowany

Od niedawna w Polsce, w Audiofast jest już dostępny nowy zintegrowany high-endowy wzmacniacz projektu założyciela firmy Krell Dana D’Agostino. Do tej pory, wybór wzmacniacza zintegrowanego zawsze oznaczał kompromis. Jednak wynikało to z faktu, że żaden ze wzmacniaczy zintegrowanych nie nosił dotychczas sygnatury Dan’a D’Agostino. Nowy wzmacniacz zintegrowany Momentum, stanowi połączenie głównych obwodów audio, zastosowanych w przedwzmacniaczu Momentum oraz obwodów wzmacniacza mocy, tej samej serii. Oba te urządzenia uzyskały najlepsze opinie szanowanych recenzentów z całego świata oraz zajmują istotne miejsce pośród najbardziej zaawansowanych technologicznie komponentów audio, jakie zostały kiedykolwiek zbudowane.

Panel frontowy otrzymał taki sam wygląd i funkcjonalność, jak w przedwzmacniaczu Momentum, a w jego konstrukcji  zastosowano podobny podświetlony wskaźnik oraz wskazówki zainspirowane klasycznymi szwajcarskimi czasomierzami. Na tylnym panelu urządzenia, ulokowano sześć zbalansowanych wejść XLR. Regulacja barwy dźwięku, którą – jeśli zajdzie potrzeba -  można również wyłączyć , pozwala słuchaczowi na dopasowanie dźwięku wzmacniacza do nagrania lub własnych preferencji muzycznych, a jednocześnie nie będzie miała ona wpływu na zasadniczą jakość dźwięku i muzykalność urządzenia.



Synergistic Research Galileo LE 2 - nowa high-endowa seria

Przewody Galileo LE, są nową wersją przewodów Galileo System, które uzyskały tytuł Przewodów Roku 2010, w ocenie magazynu The Absolute Sound. Przewody Galileo LE, są montowane ręcznie, w fabryce Synergistic Research w Kalifornii, a do ich budowy użyto różnych rodzajów geometrii przewodników z czystego srebra i wolframu - ekranowanych aktywnie przy użyciu zewnętrznych zasilaczy prądu stałego o napięciu 30V - a także wykorzystano dielektryki powietrzne oraz aktywne ogniwa elektromagnetyczne wykonane z metali szlachetnych umieszczone w osłonach z włókna węglowego, w celu tłumienia rezonansów.

a. Kable zasilające
Przewody zasilające Galileo LE składają się z 8 do 10 aktywnie ekranowanych geometrii przewodów, biegnących równolegle. Kable zasilające występują w dwóch dedykowanych konstrukcjach dla zasilania urządzeń cyfrowych i analogowych - Galileo LE Digital - Galileo LE Analogue. Aktywne ekranowanie jest realizowane przez pojedynczy obwód Enigma Tuning dla przewodu Galileo LE Analogue i przez dwa obwody Enigma Tuning dla przewodu Galileo LE Digital, co umożliwia nawet 5 indywidualnych opcji korekcyjnych, aby zapewnić harmonijnie zbalansowaną integrację w systemie.

b. Kable głośnikowe Każdy z przewodów głośnikowych Galileo LE, zawiera 10 aktywnie ekranowanych przewodników, biegnących równolegle przez 2 aktywne ogniwa elektromagnetyczne, wykorzystujące folie z metali szlachetnych oraz teflonowe, powietrzne i jedwabne dielektryki. Aktywne ekranowanie jest realizowane poprzez użycie dwóch oddzielnych obwodów typu Enigma Tuning, w każdym z przewodów głośnikowych, a w celu idealnej integracji w systemie, firma oferuje 5 indywidualnych opcji konfiguracyjnych.

c. Interkonekt Galileo LE
Interkonekty Galileo LE wykorzystują trzy aktywnie ekranowane geometrie przewodów dla połączenia RCA i pięć aktywnie ekranowanych geometrii przewodów dla połączenia XLR, biegnących równolegle przez dwa aktywne ogniwa elektromagnetyczne, składające się z laminatów wykonanych z metali szlachetnych oraz teflonowych i jedwabnych dielektryków. Aktywne ekranowanie jest realizowane poprzez pojedynczy obwód Enigma Tuning dla każdego z interkonektów, umożliwiający 3 indywidualne opcje konfiguracyjne, aby zapewnić harmonicznie zbalansowaną integrację w systemie. Przewodniki sygnałowe ze srebra o czystości 99,9999% z oddzielnym przewodnikiem uziemiającym z ekranu. Dielektryk - powietrze (uszczelniony), Ekranowanie – aktywne ekranowanie 30 V, 250 mA Geometria – trzykanałowa single-ended / pięciokanałowa zbalansowana

d. Kabel USB
Nową serię Galileo LE również reprezentuje kabel cyfrowy USB Galileo LE jak wszystkie w/w kable klasy state-of-the art.



Shunyata ANACONDA-S - nowy interkonekt
Interkonekt Anaconda-S firmy Shunyata Research, to ekranowana wersja oryginalnego, wielokrotnie nagradzanego przewodu połączeniowego Anaconda Interconnect. Anaconda-S jest rekomendowany do systemów wszelkiego rodzaju, ale szczególnie do takich, w których występują połączenia są dłuższe niż 2m. bądź do systemów operujących w środowiskach wielkomiejskich lub o wysokim poziomie zakłóceń. Przewód Anaconda-S jest dostępny zarówno z wtykami typu RCA, jak i XLR.

Materiały i części użyte w produkcji przewodu Anaconda-S są identyczne jak w przypadku standardowego interkonektu Anaconda, z tym, że w wersji –S dodano wysokiej jakości miedziane ekranowanie pokrywające 100% powierzchni przewodu, które powstrzymuje przenikanie sygnałów RFI/EMI pochodzących z otoczenia. Ekranowanie słyszalnie obniża poziom szumu bazowego i zwiększa dokładność odtwarzania słabo słyszalnych detali. Poprawa będzie szczególnie wyraźna w systemach analogowych wrażliwych na zakłócenia lub w systemach cyfrowych, generujących wysoki poziom szumów własnych, gdzie niezbędne jest zastosowanie dłuższych przewodów połączeniowych.

Technologia kabli sygnałowych Shunyata Anaconda:
- SPDR (Redukcja Zniekształceń podczas Propagacji Sygnału) to najbardziej rewolucyjna technologia dotycząca transmisji sygnału audio – jaka kiedykolwiek powstała! Technologia ta, umożliwia przewodom w rozsądnych pułapach cenowych zdeklasować najbardziej kosztowne przewody na świecie, włączając w to również te kosztujące 20-30 razy więcej. OPATENTOWANE. - Miedź CDA-101, to miedź o największej czystości dostępna na świecie. Dostarczana jest z certyfikatami potwierdzającymi jej autentyczność i poziom czystości. To jedyny typ miedzi, jaki Shunyata wykorzystuje do wytwarzania swych produktów, od kabli sygnałowych, poprzez zasilające, na kondycjonerach skończywszy.
- Proces ALPHA CRYO w którym Shunyata Research w sposób kriogeniczny dokonuje modyfikacji przewodów i połączeń elektrycznych, które wykorzystywane są w produkcji kabli sygnałowych. Sterowana komputerowa komora kriogeniczna klasy state-of-the-art wykorzystywana jest do obniżania temperatury znajdujących się w niej materiałów do wartości -195ºC. Stanowiący opracowanie Shunayaty proces Alpha Cryogenic, wykorzystuje specjalną mieszaninę gazów do usprawnienia procesu kondycjonowania kriogenicznego.
- Cohergenic Process służy do ułożenia molekuł wewnątrz przewodników, przy pomocy pola elektromagnetycznego w trakcie wyciągania przewodu.
- VTX (Virtual Tube Geometry) opracowana przez Shunyatę Research geometria ułożenia przewodników, która może być najbardziej perfekcyjną geometrią ze wszystkich na świecie. Geometria VTX symuluje zachowanie pustego przewodnika, który minimalizuje wewnętrzną reaktancję indukcyjną i efekt naskórkowości.

Źrodło: audiofast.pl