pl | en

„AUDIOFIL”

4-5 maja, w godzinach 12.00 - 20.00, Radisson Blu Hotel,
ul. Purkyniego 10, 50-156 Wrocław,
Sala Konferencyjna „Akademia”, I piętro,
wstęp wolny!


Zapraszam bardzo serdecznie na trzecią tegoroczną prezentacje sprzętu audio. Tym razem gospodarzami będą: Gfmod Audio Research i Audio Fonica.

Gfmod Audio Research z Częstochowy to specjalistyczny sklep internetowy i dystrybutor firm: Beresford - UK, Burson Audio - Australia, Calyx Audio - Korea, Entreq - Szwecja, M2Tech - Włochy, Musika - Japonia, Tent Labs - Holandia, Wireworld - USA, Sonus Oliva - Polska, Paul Professional Audio Studio – Tajwan. Niszowych manufaktur, które łączą ręczne rzemiosło, pasję, wizję oraz wiedzę konstruktorów i inżynierów w wybitne dzieła sztuki audio. By móc odtwarzać maestrię i sztukę muzyków niezbędny jest również sprzęt, który sam jest dziełem sztuki. To owoce miłości do muzyki, tysięcy godzin odsłuchów i eksperymentów, ręcznie składane i zamknięte w obudowach.
GFmod Audio Research specjalizuje się przede wszystkim w systemach PC-Audio klasy hi-fi i hi-end oraz innych opartych o zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe ( DAC ) oraz wysokiej klasy systemach słuchawkowych, a także w indywidualnym strojeniu i tuningu komponentów.

Audio Fonica z Łodzi to ekskluzywna marka produktów audio skierowana do najbardziej wymagających odbiorców. Najwyższa jakość wykonania, ekskluzywna oprawa, zaawansowana technologia połączona z drobiazgową precyzją wykonania - to cechy które sprawiają, że nasze produkty zajmują pierwsze miejsce w kategorii sprzętu luksusowego.
Wszystkie elementy gramofonów są wykonane ręcznie w manufakturze w Łodzi.
Nasze produkty są montowane z ręcznie polerowanych i wyselekcjonowanych elementów. Nasza oferta łączy w sobie klasykę wzornictwa z najnowszymi trendami w światowym designie. Asortyment Fonica projektują wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie, których pasją jest muzyka.

Gfmod Audio Research zaprezentuje dwa systemy. Oba w całości okablowane szwedzkimi kablami firmy Entreq oraz oparte o kolumny Harpia Acoustic ze wzmocnieniem firmy Calyx.
Pierwszy to zestaw oparty o najlepsze rozwiązania jeśli chodzi o PC-Audio. Topowy kabel USB Entreq Apollo łączyć będzie usprawniony interface asynchroniczny M2Tech HiFace Evo GFmod w komplecie z dedykowanym zasilaczem Evo Supply. Sekcję transportu cyfrowego wspomagać będzie precyzyjny zegar M2Tech Evo Clock. Tak przygotowany sygnał dopiero trafi przez kabel Entreq Apollo BNC na przetwornik. A będą to naprzemiennie dwa szczytowe modele producentów z Korei i Włoch - Calyx FEMTO i M2Tech Vaughan.
Pierwszy z nich, w ciągu roku po premierze zebrał pokaźną liczbę nagród, wyróżnień i entuzjastycznych recenzji w różnych zakątkach świata, również i w Polsce. Jest pierwszym DACiem wyposażonym w dwa niezależne zegary o dokładności rzędu 500 femtosekund, czyli pół pikosekundy.
Mniej znany Vaughan to konstrukcja niedużej włoskiej firmy specjalizującej się stricte PC-Audio. Pięć lat temu przyczynili się do zrewolucjonizowania tego raczkującego segmentu audio, wprowadzając na rynek pierwszy niezależny asynchroniczny interface USB, buforowany i izolowany transformatorowo stopień wyjściowy sygnału cyfrowego. M2Tech HiFace zdolny był przyjmować dane 24bitowe z próbkowaniem 192kHz. Ich kolejny krok milowy w dziedzinie PC-Audio, DAC Young wprowadził po raz pierwszy obsługę przez interface USB plików 32-bitowych 384 kHz (DXD), co wymagało całkowicie nowego podejścia do tematu. Od napisania własnych sterowników, przez zbudowaną od podstaw sekcję USB, po autorskie rozwiązanie filtracji cyfrowej, ponieważ nie ma żadnego gotowego układu zdolnego pracować na częstotliwościach wyższych niż 192 kHz. Również układ zasilania stawiał zupełnie nowe wyzwania, aby zapewnić niezakłóconą pracę na tak wysokich częstotliwościach.
Na bazie doświadczeń DACa Young, M2Tech wypuścił swój szczytowy przetwornik Vaughan.
Z przetworników sygnał analogowy trafi do wzmacniacza Calyx CTI. Kable będą to Entreq Challenger RCA, drugi od góry model tego producenta.
Calyx CTI to wzmacniacz w klasie D wzbudzający ostatnio wiele kontrowersji. Wydajny 2x200 W, będący w stanie wysterować kolumny schodzące nawet do 1 Ω, przy ekstremalnie wysokim współczynniku tłumienia 4000, gdzie bardzo dobre konstrukcje tranzystorowe osiągają współczynnik damping factor 200. Przekłada się to na idealną kontrolę membran kolumny. Przez ich sprawne rozpędzanie, ale i wyhamowywanie. Drastycznie redukując bezwładność membran i wynikające z tego zniekształcenia.
Calyx CTI zasilany będzie drugim najwyższym modelem kabla zasilającego - Entreq Power Challenger. Kontrowersji dodawać może fakt, że kabel ten jest droższy niż sam wzmacniacz, ale to niepozorne urządzenie Calyxa właśnie najlepiej czuje się w tak znamienitym towarzystwie.
Kabel głośnikowe to również Entreq z serii Challenger.
Za przygotowanie czystego zasilania dla systemu audio odpowiadać będzie kondycjoner pasywny Entreq Powerus Challenger wraz z osobnym urządzeniem filtrującym Entreq Cleanus. Cały ten zastęp urządzeń wprawiać będzie w ruch pokazane po raz pierwszy, nowe kolumny Harpia Monk.

Oprócz dźwięku ze źródeł cyfrowych, będziemy mogli posłuchać muzyki z płyt winylowych. Po raz pierwszy we Wrocławiu zaprezentowane zostaną gramofony krajowego producenta Audio Foniki z Łodzi. Będziemy mogli posłuchać nagrań z topowych modeli F801 i F900 VIOLIN.
Oba modele to unikalne konstrukcje skierowane do bardzo wymagających audiofilów.
W obu zastosowane ramiona renomowanej firmy SME.
W F801 podstawą konstrukcji stanowi wysokiej jakości granit, który stanowi o podstawie nie przenoszenia drgań z otoczenia. Środek ciężkości talerza opuszczony jest bardzo nisko, co eliminuje drgania w płaszczyźnie poziomej. System trzech mosiężnych kolców umożliwia doskonałą izolację od podłoża.
W F900 zastosowane są rozwiązania i idea jak przyświecała przy tworzeniu znanego już modelu F600. Dobrze znane łożysko, zastosowanie takich materiałów jak dwutlenek cyrkonu w łożyskowaniu talerza, całkowicie odseparowany zespół napędowy, wysokiej jakości gniazda, ten sam sprawdzony i doskonały procesor taktowany rezonatorem kwarcowym zapewniający stabilność obrotów powodują, że każdy audiofil będzie zachwycony jakością dźwięku odtwarzanego z jego ulubionych płyt. Wysoką jakość dźwięku gwarantuje również wysokiej jakości ramię stosowane w tym modelu - SME M2-9. Identyczne jak w naszym mistrzowskim modelu F801.

Zatem przed nami kolejna, trzecia w tym roku, szalenie atrakcyjna prezentacja.

Serdecznie zapraszam!
Piotr Guzek