pl | en

Shunyata Research

Hydra-α 2, 4, 6 oraz Hydra Cyclops, Talos i Triton - nowe kondycjonery 3. generacji
W 1999 roku Shunyata Research opracowała koncepcję kondycjonerów pasywnych. Najnowsza, trzecia generacja kondycjonerów Hydra charakteryzuje się przełomowymi osiągnięciami technologicznymi w kwestii poprawy rozdzielczości systemów muzycznych I nagraniowych, zasilanych z wykorzystaniem kondycjonerów Hydra. Shunyata wykorzystuje opracowaną przez siebie analizę DTCD (Dynamic Transient Current Analyzer) w celu poprawy dystrybucji wysokich wartości prądu do urządzeń elektronicznych. W tym samym czasie Shunyata opracowała przełomową technologie filtracji o nazwie MPDA (Multi-Phase Differential Array). Technologia ta pozwoliła na wyeliminowanie elementów pojemnościowych z układów filtrujących na rzecz macierzy mikrofiltrującej, charakteryzującej sie zerową reaktancją. Kondycjonery Hydra 3-ciej generacji, włączając w to modele 2, 4 i 6 serii Hydra-α oraz referencyjne modele kondycjonerów Talos, Triton i Cyclops, korzystają z zalet wspomnianych rozwiązań.

Nowe kable zasilające Cobra, Python i Anaconda w technologii ZITRON
Rozległa wiedza techniczna i lata badań głównego inżyniera firmy Shunyta Research, Caelina Gabriela, pomogły opracować przełomową technologię, która sprawiła, że przewody zasilające i sygnałowe klasy SOTA (state-of-the-art) nie wymagają wydatkowania astronomicznych kwot pieniędzy. W kablach zasilających i sygnałowych serii Power Snakes wykorzystano technologię ZITRON. Wszystkie przewody marki Shunyata, wyposażone w technologię ZITRON, deklasują przewody kosztujące pięć, dziesięć a nawet dwadzieścia razy więcej. Wiedza inżynierska wykorzystana w procesie opracowywania tej nowej, opatentowanej technologii, jest opisana poniżej. Żaden producent okablowania, bez względu na cenę, nie jest w stanie zaproponować produktu, który mógłby konkurować z przewodami sygnałowymi lub zasilającymi Shunyata Research, wykorzystującymi technologię ZITRON.

Technologia ZITRON redukuje zniekształcenia dielektryczne w obrębie przewodu sygnałowego poprzez neutralizację różnicy potencjałów pomiędzy przewodem w którym płynie sygnał a otaczającym go dielektrykiem. Jest to realizowane za pomocą przewodzącego ekranu, który otacza dielektryk umieszczony wokół przewodu sygnałowego. Sygnał elektryczny przenoszony wewnątrz przewodnika jest również nakładany na ekran poprzez układ kompensacji pola elektrycznego. Pole elektryczne przewodnika i pole elektryczne ekranu znoszą się wzajemnie i tworzą praktycznie zerowy równoważnik siły elektrycznej wewnątrz dielektryka. Układ ten niezwykle efektywnie neutralizuje zniekształcenia związane z ładowanie i rozładowywaniem się dielektryka w kontekście stale zmieniającego się sygnału. Z uwagi na fakt, że zarówno przewodnik jak i ekran generują pole elektryczne, w sposób dynamiczny reagują na zmieniający się sygnale w celu wytworzenia zerowej różnicy potencjałów w obrębie dielektryka. Z dobrodziejstw technologii ZITRON korzystają również kable sygnałowe i cyfrowe Powersnakes. Zaowocowało to dramatyczną poprawą przenoszenia fali prostokątnej i obniżeniu nominalnej impedancji przewodów.

Ceny:
Hydra-α Modele 2,4,6 - odpowiednio: 5530, 8840, 11050 zł
Hydra CYCLOPS, TALOS, TRITON - odpowiednio: 9950, 15470, 24310 zł
ZITORN Cobra, Python, Anaconda - odpowiednio: 5530, 9950, 14370 zł

Źródło: Audiofast